technologia
mycia przemysłowego
w próżni
Kolejne urządzenie z naszej flagowej serii Vacuum-Cast
już pracuje w nowym zakładzie produkcyjnym.
Proces mycia w tym urządzeniu odbywa się pod próżnią ze wsparciem domywania ultradźwiękami. Poza niskim zużyciem energii, myjnia ta posiada całkowicie zamknięty, hermetyczny obieg płynów myjących. Można powiedzieć, że jest to wzór jak powinna wyglądać prawdziwa zero emisyjność i przyszłość zielonej produkcji.
Próżnia
Dzięki zastosowaniu technologii próżniowej, medium jest w stanie znacznie lepiej penetrować miejsca, które w normalnych warunkach byłyby „blokowane” przez powietrze jak np. ślepe otwory. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas mycia próżniowego geometria detalu przestaje być przeszkodą w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów.
Konserwacja
Technologia, która wyróżnia tę myjnię to wyrafinowany układ konserwacji detali tuż po procesie płukania. Przy tym projekcie udało nam się połączyć dwa, z pozoru, sprzeczne ze sobą procesy: odtłuszczanie i konserwacja powierzchni.
Podajnik i ergonomia
W tej wersji myjnia została wyposażona w automatyczny podajnik koszy technologicznych, zdolny do buforowania nawet do 3 koszy w strefie załadunkowej i rozładunkowej. Pozwoliło to usprawnić planowanie produkcji eliminując potrzebę ciągłego zaangażowania operatora w obsługę.
Wystarczy, że użytkownik przygotuje większą ilość części do mycia, a inteligentny system sam pobierze kolejne kosze, przeprowadzi proces technologiczny i wyda je operatorowi do odebrania. W przypadku tej aplikacji, podczas procesu planowania, po konsultacjach z klientem doszliśmy do wniosku, że możemy zaprojektować linię w taki sposób, aby możliwe było wykorzystanie koszy technologicznych używanych już w tym zakładzie. Doprowadziło to do podniesienia wysoko już ustawionej poprzeczki i wymusiło na nas adaptację układu transportu i załadunku nie do jednego a do aż czterech różnych rodzajów koszy.
Destylacja i ekologia
Dla osiągania wysokiej powtarzalności rezultatów mycia, zastosowaliśmy proces destylacji. Dzięki niemu jesteśmy w stanie odseparować zanieczyszczenia, które nie są możliwe do oddzielenia z medium myjącego żadną inną metodą. A jako, że destylacja przebiega w tym przypadku również w warunkach próżniowych, niezbędny nakład energetyczny jest znikomy w porównaniu z innymi metodami.