Generatory i przetworniki ultradźwiękowe

Generatory i przetworniki ultradźwiękowe firmy Weber Ultrasonics A.G.

Technika cyfrowa o wysokiej precyzji w połączeniu z możliwością dopasowania do indywidualnych warunków pracy.

  • Cyfrowe wytwarzanie i regulacja częstotliwości drgań ultradźwiękowych
  • Możliwość przestrzennego rozdzielenia generatora i modułu obsługowego
  • Interfejs do nadzoru i sterowania funkcji procesowych
  • Wysoki współczynnik sprawności – niewielka emisja ciepła
  • Standardowo innowacyjne
  • wyposażenie zabezpieczające standardowe częstotliwości: 25, 30, 40 i 80 do 150 kHz, dodatkowe częstotliwości na zapytanie
WeberUltrasonics
ultradźwięki

SONIC DIGITAL SYSTEM – Myjnie ultradźwiękowe

Dzięki cyfrowemu wytwarzaniu i regulacji częstotliwości drgań ultradźwiękowych, uzyskano wysoką stabilność mocy, amplitudy i częstotliwości niespotykaną w dotychczasowych rozwiązaniach. Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne w połączeniu z funkcją automatycznego dostrajania do częstotliwości rezonansowej przetwornika sprawiają, że rodzina generatorów SONIC DIGITAL ustanawia nowe standardy jakości bez względu na rodzaj zastosowania: czyszczenie powierzchni, przemysłowe mycie międzyoperacyjne, zgrzewanie czy też przypadki szczególne. Różne warianty wyposażenia umożliwiają przy tym realizację rozwiązania dostosowanego do danych warunków pracy i optymalnego ekonomicznie.

SONIC DIGITAL Premium

Maksymalna funkcjonalność, najwyższa wygoda obsługi

Generatory SONIC DIGITAL Premium są faworytem, jeżeli chodzi o wymagające warunki pracy. Za pomocą wielofunkcyjnego regulatora znajdującego się na płycie czołowej panelu obsługi można w prosty, bezpieczny i precyzyjny sposób ustawiać parametry robocze, takie jak moc, temperatura i czas, oraz wyświetlać je na wielofunkcyjnym wyświetlaczu graficznym LCD. Nasze myjnie ultradźwiękowe, za pomocą komunikatów tekstowych przekazują informacje dotyczące parametrów roboczych. Generatory SONIC DIGITAL Premium wyposażone są ponadto w diodowy wyświetlacz mocy i stanu pracy.

SONIC DIGITAL Basic

Wyjątkowo ekonomiczny przy niezmiennych warunkach pracy

Generatory SONIC DIGITAL Basic są tak skonstruowane aby zapewnić wysoką jakość ultradźwięków niezmienną w całym okresie użytkowania. Mogą być sterowane z nadrzędnego sterownika PLC. W ramach opcji dostarczamy jednostkę obsługową Service Unit lub oddzielny front obsługowy z wyświetlaczem wielofunkcyjnym i dwoma opcjami menu. W menu głównym można ustawiać funkcje WŁ/WYŁ, moc i timer. Chroniony hasłem punkt menu „Uruchomienie” umożliwia prostą zmianę nastawionych parametrów bez dodatkowych aparatów pomiarowych, a także szybkie przeprowadzanie prac konserwacyjnych.

SONIC DIGITAL System

Bezpieczeństwo i niezawodność w procesie mycia detali w ultradźwiękach

Generatory SONIC DIGITAL wyposażone są w różnorakie innowacyjne funkcje zabezpieczające gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji. Należy do nich inteligentny system chłodzenia* stale nadzorujący temperaturę elementu chłodzącego – jeżeli temperatura wzrośnie powyżej zdefiniowanej wartości, czujniki uruchamiają zintegrowany w obudowie wentylator. Funkcja chłodzenia redukuje w razie potrzeby natężenie przepływu powietrza i tym samym zabrudzenie generatora. Jednocześnie zapewniona jest stała temperatura robocza, przez co zwiększa się żywotność elementów konstrukcyjnych i całego systemu. Standardowa ochrona obejmuje również zwarcie, bieg jałowy i przeciążenie.
(* W zależności od modelu w przypadku generatorów SONIC DIGITAL ULC OF uzupełnienie o moduł obudowy/chłodzenia leży w gestii inwestora)

Ustawna funkcja miękkiego startu stosowana przy zgrzewaniu sprawia, że rozruch przyłączonego układu ultradźwiękowego odbywa się w sposób łagodny. 100% zabezpieczenia przed pracą na sucho – w przypadku przetworników ultradźwiękowych serii SONOPUSH® generatory SONIC DIGITAL są w stanie rozpoznać niebezpieczeństwo pracy na sucho i automatycznie zmniejszają moc.

Produkowane przez CASTOR Unia Gospodarcza Sp. z o.o.  myjnie ultradźwiękowe wyposażone w generatory ultradźwięków firmy Weber Ultrasonics A.G.

PRACUJEMY ZGODNIE Z NORMĄ PN-EN ISO 9001:2009
KONSTRUKCJA I BUDOWA MYJNI SPEŁNIAJĄ
AKTUALNE WYTYCZNE UNII EUROPEJSKIEJ
– DYREKTYWA MASZYNOWA 2006/42/WE