MYCIE NATRYSKOWE – wodne
Myjnie natryskowe SC1203.1.1.Os.S
Najważniejsze elementy urządzenia mające kontakt z płynem myjącym zostały wykonane ze stali nierdzewnej.
Stosowane podzespoły pochodzą od markowych producentów europejskich.
Załadunek części przemysłowych przeznaczonych do odtłuszczania
Instalacja myjąca typu SC3003 została zaprojektowana do pracy półautomatycznej. Załadunek i rozładunek elementów przeznaczonych do mycia odbywa się ręcznie, za pomocą dołączonego wózka jezdnego (maksymalne obciążenie wózka – 150kg).
Cały proces mycia natryskowego detali i regeneracji płynu myjącego przebiega automatycznie.
Myjnia natryskowa typu SC 1203.1.1.Os.S jest kompaktowym urządzeniem do mycia natryskowego z systemem dysz zasilanych wielostopniową pompą.
Roztwór myjący jest podgrzewany elektrycznie i posiada kontrolę poziomu i temperatury. Niezbędne króćce i orurowanie wykonane ze stali szlachetnej. System filtracji pełnostrumieniowej wyposażony jest wkłady filtrujące i wizualną sygnalizację zanieczyszczenia wkładów.
Odolejanie kąpieli realizowane jest za pomocą separatora koalescencyjnego. Pokrywa zamykająca przestrzeń komory myjącej napędzana jest siłownikiem pneumatycznym z kontrolą prawidłowości zamknięcia oraz zaworem odcinającym dla zapewnienia bezpieczeństwa przy otwartej pokrywie.
Przebieg procesu mycia natryskowego
Myjnia natryskowaa działa w cyklu półautomatycznym z kontrolą parametrów mycia (czasu mycia, czasu płukania, czasu suszenia i temperatury kąpieli) i ręcznym załadunkiem.
Wszystkie operacje wykonywane przez sterownik B&R wyświetlane są na dotykowym panelu operatorskim
Po załadunku i ustawieniu parametrów cykl mycia wg ustawionych wcześniej parametrów rozpoczyna się po wciśnięciu przycisku „START”. Czas mycia, czas płukania, temperatura kąpieli i czas suszenia ustawiane są na panelu operacyjnym.
Dozowanie chemii przemysłowej
W trakcie normalnej pracy urządzenia, sterownik automatycznie utrzymuje właściwy poziom medium pomiędzy czujnikami regulacyjnymi w każdym ze zbiorników. Po zakończeniu dolewania wody sieciowej w zbiorniku, nastąpi automatyczne dozowanie chemii w ilości odpowiadającej wprowadzonemu przez operatora stężeniu.
Operator ma również możliwość ręcznego uruchomienia pomp dozowania (np. w celu ich odpowietrzenia).
W celu uzyskiwania powtarzalnych wyników wysokiej czystości powierzchni przewidziano filtrację płynu myjącego oraz usuwanie warstwy tłuszczów pływających na powierzchni roztworu myjącego poprzez separator koalescencyjny.