MYJNIA TUNELOWA
– przelotowa
Natryskowe mycie i odtłuszczanie detali przemysłowych – przelotowa myjnia tunelowa.
Typ: SC3000.1.2Os
Myjnia tunelowa typu SC 3000.1.2Os jest tunelowym urządzeniem do mycia natryskowego wyposażoną w pięć stref: wlotową, myjącą, ociekową, odmuchu powietrzem ogrzanym z dmuchawy boczno-kanałowej, dosuszenia sprężonym powietrzem.
Myjnia tunelowa wyposażone jest w: zbiornik na kąpiele myjącą z zamontowanym układem odolejania kąpieli, automatycznie sterowany zawór uzupełniający ubytki wody, wykraplacze par oraz w pompę dozujące środek myjący do kąpieli mycia.
MYJNIA TUNELOWA przelotowa – SYSTEM DYSZ NATRYSKOWYCH
Myjnia natryskowa typu SC 3000.1.2Os wyposażona jest w system dysz zasilanych i wydajną bezobsługową pompą wirową.
Przekładki transportowane są na taśmociąg działającym w trybie ciągłym.
Roztwór myjący podgrzewany jest elektrycznie z opcją dogrzania czynnikiem grzewczym. Zbiornik posiadają kontrolę poziomu cieczy i temperatury. System filtracji pełno-strumieniowej wyposażony jest w dokładne wkłady workowe filtrujące ciecz oraz wizualną sygnalizacją zanieczyszczenia tych wkładów.
Najważniejsze elementy urządzenia mające kontakt z płynem myjącym zostały wykonane ze stali nierdzewnej 0H18N9 (1.4301), a zastosowane podzespoły pochodzą od markowych producentów europejskich.
Załadunek detali
W celu ułatwienia pracy operatora zastosowano podajnik załadunkowy z blokadą zjazdu przekładki. Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku START uruchamia proces mycia. Przy kolejnych załadunkach myjnia tunelowa samoczynnie wróci do pracy.
Panel sterowania
Gdy wszystkie powyższe czynności zostaną zakończone sukcesem, sterownik uruchamia taśmociąg, który przetransportuje załadowane przekładki przez strefę mycia, odmuchu oraz osuszania.
Rozładunek detali
Rozładunek odbywa się automatycznie. Umyte i wysuszone przekładki zjeżdżają grawitacyjnie na układ transportu, który odprowadzi je w okolice stanowiska pracy operatora. Gotowe przekładki należy regularnie usuwać, aby zrobić miejsce dla następnych.
Proces mycia oraz suszenia odbywa się w oparciu o zadane parametry.
Uzdatnianie środka myjącego i ochrona środowiska
Głównym zadaniem myjni przemysłowych jest usuwanie zabrudzenia zgromadzonego na powierzchni mytych detali. Im więcej zabrudzenia wprowadzimy do urządzenia, tym szybciej kąpiel myjąca przestanie pełnić swoją funkcję i wymagana będzie wymiana jej na nową. Co wiąże się z dodatkowymi pracami, kosztami zalania zbiorników, zagrzania ich do zadanej temperatury a przede wszystkim kosztami utylizacji zużytego środka myjącego. Aby zminimalizować powyższe działania do minimum urządzenie SC3000.1.2Os wyposażyliśmy w instalacje uzdatniania kąpieli – układ filtracji wstępnej i właściwej.
Zobacz pełną ofertę – MYJNIE TUNELOWE