Myjnia tunelowa:
taktowa SPRAY-CAST 3001.2.4.Os.SMycie przemysłowe, płukanie,
odmuchiwanie sprężonym powietrzem
i suszenie detali.Tunnel-cycle Parts Washers
Myjnia tunelowa typu SC3001 została zaprojektowane do mycia tłoków w trybie pracy półautomatycznej.
Myjnia tunelowa wyposażona jest w ręczny załadunek tłoków przeznaczonych do mycia, natomiast cały proces mycia oraz regeneracja płynu poprzez filtrację przebiega automatycznie (z koniecznością okresowych wymian wkładów filtracyjnych).
Myjnia natryskowa typu SC3001 jest taktowym urządzeniem do mycia natryskowego z systemem dysz zasilanych wydajnymi bezobsługowymi pompami wirowymi.
Detale transportowane są na specjalnie zaprojektowanych paletkach, każda wyposażona w mocowanie dwóch niezależnych tłoków.
Systemy filtracji
Roztwór myjący i woda płucząca podgrzewane są elektrycznie a zbiorniki posiadają kontrolę poziomu i temperatury. Kąpiele mycia oksydacyjnego oraz alkalicznego wyposażono w system filtracji pełno-strumieniowej oraz w precyzyjne wkłady filtrujące i wizualną sygnalizacją zanieczyszczenia wkładów.
Myjnia tunelowa / taktowa
składa się z dziewiętnastu stref – mycia oksydacyjnego, mycia alkalicznego, płukania, osuszania, suszenia, oraz automatycznego przeładunku i rozładunku detali. Sześć niezależnych zbiorników na kąpiele procesowe. Myjnia posiada automatycznie sterowane zawory uzupełniające ubytki wody w każdej wannie oraz w 6 pomp dozujących środek myjący.
Manipulator – Myjnia tunelowa / taktowa
Manipulator został zaprojektowany jako urządzenie specjalne do transportu tłoków między dwiema częściami myjni: oksydacyjną oraz alkaliczną, a także do rozładunku tłoków po zakończeniu procesu mycia.
Urządzenie to pozwala na podejmowanie i odkładanie dwóch tłoków w trakcie jednego cyklu. Cykl pracy to: zabranie dwóch tłoków i przeniesienie ich, odłożenie w miejscu docelowym, powrót nad strefę załadunku.
Automatyzacja myjni tunelowej
Do pochwycenia i uwolnienia detali wykorzystywane są chwytaki napędzane poprzez serwonapędy. Każdy chwytak posiada szczęki z nakładkami by zminimalizować ryzyko zarysowania podnoszonego detalu. Układ chwytaka współpracuje z dociskową płytą, która stabilizuje położenie tłoka. Położenie płytki jest monitorowane optycznym czujnikiem pomiaru odległości, co pozwala na określenie pozycji zjazdu osi pionowej manipulatora.
Do transportu pionowego i poziomego chwytaków zastosowano osie liniowe napędzane przez serwonapędy.
Zastosowanie w manipulatorze serwonapędów pozwala na optymalizację ruchu manipulatora, a także na wysoką powtarzalność pracy. Po zintegrowaniu z myjnią urządzenie pracuje w pełni automatycznie.
Dodatkowy panel sterowania przy manipulatorze pozwala na sterowanie ręczne za pomocą manipulatorów drążkowych i przycisków otwierania i zamykania szczęk.