Destylacja zanieczyszczeń przemysłowych

Zastosowanie sterowników SIEMENS’a powoduje, że destylacja przebiega pod ścisłą kontrolą, nie wymaga monitoringu i kosztownych analiz chemicznych w laboratorium.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również urządzenia do destylacji rozpuszczalników w ciśnieniu atmosferycznym (wyparki).

DEST – CAST R – ręczny, uchylny system usuwania podestylatu
DEST – CAST AT – półautomatyczne i automatyczne system usuwania podestylatu

Destylarka próżniowa VACUUM-DEST 3000 została nagrodzona

Złotym Medalem MTP – Poznań 2002.

medal_MTP

AQUADEST-CAST

KONSTRUKCJA I BUDOWA MYJNI SPEŁNIAJĄ AKTUALNE WYTYCZNE UNII EUROPEJSKIEJ.

W dążeniu do poprawy jakości życia, ochrony środowiska naturalnego człowieka, nasza Firma opracowała próżniową destylarkę – wyparkę, do oczyszczania wód procesowych i ścieków technologicznych, powstających podczas obróbki detali w różnych gałęziach przemysłu: motoryzacyjnego, lotniczego, maszynowego, hutnictwie, energetyce, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym itp.

Technologia oczyszczania wód procesowych AQUADEST-CAST , umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości i czystości destylatu, bez olejów, soli, metali ciężkich, części stałych. Tak oczyszczoną wodę można bezpiecznie używać do ponownego użycia, np. w zamkniętym obiegu, w myjniach przemysłowych.

MOŻNA RÓWNIEŻ ODPROWADZAĆ JĄ DO KANALIZACJI MIEJSKIEJ.

Otrzymany w procesie odzysku wody destylat jest:

  • krystalicznie czysty, pozbawiony cząstek stałych;
  • całkowicie wolny od metali ciężkich;
  • praktycznie wolnym od soli;
  • sterylnie czysty.

Opis procesu destylacji

Wyparka próżniowa do ścieków wodnych AQUADEST-CAST 3000 – opis procesu destylacji.

  1. Ścieki do destylacji w pierwszej kolejności trafiają do podgrzewacza, poprzez wymiennik ciepła w którym zostają wstępnie podgrzane.
  2. Ścieki wypełniają podgrzewacz, kocioł i kondensator.
  3. Pompa próżniowa Rootsa, zasysa parę wodną, znajdującą się nad poziomem cieczy w kotle, następnie spręża ją, jednocześnie podgrzewając.
  4. Gorąca para wodna trafia do kondensatora, gdzie zostaje skroplona, podgrzewając jednocześnie kąpiel znajdującą się w kotle.
  5. Czysta woda kierowana jest do zbiornika na destylat.
Schemat destylarki