MYJNIA ULTRADŹWIĘKOWA

Mycie zanurzeniowe w roztworze wodnym, płukanie w wodzie sieciowej oraz pasywacja.

ULT 100.1.2 – CAST

Zastosowanie wodnego roztworu środka myjącego nie powodującego korozji na metalach.

Myjnie ultradźwiękowe

Myjnie ultradźwiękowe

Myjnie ultradźwiękowe typu ULT pracują w trybie półautomatycznym (tryb automatyczny z ręcznym załadunkiem i transportem między wannami)

Kontrola najważniejszych procesów roboczych i technologicznych (temperatury i czasy kąpieli, natężenie barbotażu oraz intensywność wraz z czasem pracy ultradźwięków).

Myjnia typu ULT jest kompaktowym urządzeniem do mycia ultradźwiękowego, zanurzeniowego. Myjnia wyposażona jest w układ umożliwiający mycie w ultradźwiękach (wanna mycia posiada przetworniki zainstalowane na dnie); płukania gorącą wodą sieciową, ruszania koszem w obydwu wannach i dodatkowy płukaniem w wodzie sieciowej.

Ręczny załadunek

Transport kosza technologicznego pomiędzy wannami odbywa się ręcznie. Wanna mycia i płukania wyposażona jest w układ spłukiwania powierzchni, buforowy zbiornik na zaolejoną kąpiel oraz mechanizm ruszania koszem. Wanny mycia i płukania posiadają mechanizm ruszania koszem.

mycie ultradźwiękowe panel sterowania
komora mycia ultradźwiękowego

Myjnia ultradźwiękowa wyposażona jest w automatyczny system dolewania wody do wanien mycia, płukania i drugiego płukania oraz kolektory napowietrzające kąpiel w obydwu wannach płukania.

Dodatkowo myjnia została wyposażona w stanowisko odkładcze, na które operator ma możliwość odstawienia kosza technologicznego w celu ocieknięcie i odparowania wilgoci. Skropliny zgromadzone w wanience ociekowej zawracane są grawitacyjnie z powrotem do drugiej wanny płukania.

 

Najważniejsze elementy urządzenia mające kontakt z płynem myjącym zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

Stosowane podzespoły pochodzą od markowych producentów europejskich.

Wraz ze wzrostem wymagań i oczekiwań klientów, w błyskawicznym tempie zachodzą zmiany w dziedzinie czyszczenia i przygotowania powierzchni. Technologia ultradźwiękowa spełnia ciągle rosnące wymogi wysokiego poziomu czystości detalu.

Dysponując własnym Know-how oraz wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów przetworników i generatorów,  firma WEBER Utrasonic AG oferuje szeroką paletę produktów wyznaczając nowe standardy w całym świecie.

Myjnie ultradźwiękowe - generatory i przetworniki ultradźwiękowe