Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA
PRZEMYSŁOWE
SUSZENIE
DETALI

TOP 4

Ranking przemysłowych metod suszenia detali po procesie mycia!

W kontekście przemysłowym prawidłowe suszenie produkowanych elementów jest kluczowe aby zapewnić jakość oraz precyzję procesu obróbczego.
Systemy suszenia odgrywają w tym zasadniczą rolę, a wybór odpowiedniej metody może mieć wpływ na ostateczną jakość produktów.
W tym artykule omówimy cztery najpopularniejsze możliwe metody suszenia, mające zastosowanie na niemalże każdym etapie produkcji. Skupimy się na ich zastosowaniu w środowisku przemysłowym od metody najmniej ekonomicznej do najbardziej wydajnej.

 

 

0
Osuszanie sprężonym powietrzem

Jedną z najpopularniejszych metod osuszania, często myloną z suszeniem jest zdmuchnięcie pozostałej po procesie mycia wilgoci sprężonym powietrzem.

Dzięki skumulowanej energii podczas sprężania powietrza, siła uderzenia strumienia jest wyjątkowo wysoka a co za tym idzie doskonale nadaje się do usuwania wilgoci z trudno dostępnych miejsc.

Proces ten można również wykorzystać do chłodzenia detali w przypadku wymaganej konkretnej temperatury po zakończonym procesie mycia.

0
Suszenie gorącym powietrzem

Suszenie gorącym powietrzem wykorzystuje nagrzewnice do szybkiego nagrzania powietrza z otoczenia w celu odparowania cieczy z powierzchni mytych elementów.


Metoda ta wymaga nieco więcej czasu niż metoda opisana powyżej do całkowitego wysuszenia detalu. Wynika to z fakty, że wilgoć musi zgromadzić konkretną ilość ciepła, żeby rozpocząć proces odparowywania.

Zastosowanie tej metody znajdziemy zwłaszcza gdy części są luźno ułożone lub mają delikatne wykończenie. To podejście sprawdza się również w przypadku komponentów o dużych lub złożonych powierzchniach.

0
Suszenie strumieniem ogrzanego powietrza

Metoda suszenia strumieniem powietrza wykorzystuje dmuchawy oraz specjalnie skonstruowane dysze aby stworzyć kurtyny powietrza spychające pozostałości medium myjącego z detalu.

Suche, nienasycone wilgocią powietrze jest nadmuchiwane na elementy szybko eliminując ciecz.

Kluczem do sukcesu prawidłowego dobory układu suszenia jest zastosowanie dużego wolumeny powietrza zamiast wysokiego sprężu.

9
System suszenia próżniowego

Technologia suszenia próżniowego jest najwydajniejsza i szeroko stosowana zarówno w systemach czyszczących na bazie rozpuszczalników, jak i wody.
Obrabiane elementy wprowadzane są do komory roboczej, gdzie ciśnienie obniżane jest do

1-2 mbar

obniżając tym samym temperaturę wrzenia medium myjącego,
co umożliwia całkowite i szybkie jego odparowanie. Metoda ta szczególnie sprawdza się w przypadku
detali o skomplikowanej geometrii bądź posiadających ślepe otwory.

Firma Castor od ponad 35 lat stosuje tę technologię w swoich próżniowych urządzeniach myjących
zapewniając detale idealnie odtłuszczone oraz perfekcyjnie suche,
przy zachowaniu najniższych możliwych kosztów eksploatacji.
Wybór metody suszenia zależy zatem od konkretnych potrzeb procesu produkcyjnego i wykorzystywanych materiałów.

Firma Castor Unia Gospodarcza Sp. z o.o. wyróżnia się wdrażaniem zaawansowanych i „szytych na miarę” rozwiązań,
przyczyniających się do uzyskania wymaganej lub zwiększenia wydajności i jakości w procesach przemysłowego mycia.

Odkryj nasze maszyny do czyszczenia elementów metalowych
i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji !

 

 

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.