Scroll Top

Myjnie ultradźwiękowo-natryskowe

Zautomatyzowana linia natryskowo-ultradźwiękowa

z automatycznym transportem koszy z detalami –  zastosowaniem manipulatora.

Myjnia przemysłowa ULT-SPRAY to linia technologiczna zaprojektowana do mycia części turbosprężarek z olejów i nagarów spalinowych w trybie pracy półautomatycznej. Cały proces mycia i oczyszczanie medium myjącego poprzez filtrację i separację przebiega automatycznie. Jedynie załadunek części przeznaczonych do mycia odbywa się ręcznie.

Regeneracja turbospreżarek

Kosze przemieszczają się taktowo na transporterze, który automatycznie wprowadza je do maszyny. Na podstawie rozpoznania numeru kosza uzyskiwana jest informacja o przebiegu procesu mycia. Manipulator pobiera kosz z detalami i umieszcza go w poszczególnych komorach mycia. Po zakończeniu procesu, manipulator przenosi kosz na transporter, który to pracując w obwodzie zamkniętym przenosi kosz z umytymi detalami do przestrzeni załadunkowo-rozładunkowej.

W skład linii myjącej wchodzi 6 komór:

• Pierwsza – komora mycia wstępnego wyposażona jest w barbotaż oraz układ wahania góra/dół koszem z wsadem. Do filtracji płynu w tej kąpieli wykorzystywane są dwa separatory: koalescencyjny oraz sedymentacyjny (wirówka filtracyjna).

• Druga i czwarta – komory natryskowego mycia zasadniczego, wyposażone są w układ kolektorów natryskowych. Natrysk na detale w koszu odbywa się z dołu, boku i z góry. By umyć detal ze wszystkich jego stron wykorzystywany jest ruch obrotowy kosza w osi pionowej. Do filtracji kąpieli wykorzystywany jest separator koalescencyjny, a czystość roztworu myjącego zapewnia pełnostrumieniowa filtracja workowa.
myjnia ultradźwiękowo-natryskowa

• Trzecia i piąta – komory ultradźwiękowego mycia zasadniczego, wyposażone są w przetworniki ultradźwiękowe umieszczone na dnie wanny. Kosz wykonuje ruchy góra/dół. Wanny posiadają dodatkowo kolektory barbotażu.
• Szósta – komora płukania – zabezpieczania antykorozyjnego i osuszania wyposażona jest w kolektory natryskowe oraz kolektory odmuchu sprężonym powietrzem.
Myjnia natryskowo – ultradźwiękowa

WYPOSAŻENIE MYJNI ULTRADŹWIĘKOWO-NATRYSKOWEJ

Wszystkie komory wyposażone są w:
• elektryczne podgrzewanie medium myjącego /płuczącego,
• czujniki poziomu oraz temperatury cieczy,
• układ automatycznego dozowania chemii,
• izolację cieplną i akustyczną,
• automatycznie otwierane i zamykane pokrywy z izolacją,
• zawór spustowy umożliwiający opróżnienie kąpieli.

Stosujemy podzespoły markowych producentów europejskich
oraz nowoczesnych rozwiązań utrzymujących jakość mycia na stałym, wysokim poziomie
i wydłużających znacznie żywotność kąpieli.
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.