Scroll Top

CHEMIA PRZEMYSŁOWA

 

Stosowane w urządzeniach myjących preparaty spełniają normy i wymogi przepisów ochrony zdrowia oraz naturalnego środowiska człowieka.

Aby w pełni wywiązać się z każdego zlecenia, proponujemy i dobieramy w konsultacji z klientem odpowiednią technologię mycia przemysłowego (uwzględniającą zarówno urządzenie, jak i chemię przemysłową).

 

 

Oferujemy środki chemiczne używane do mycia, odtłuszczania, oczyszczania zarówno rozpuszczalnikowe (nierozcieńczalne) jak i koncentraty wodorozcieńczalne:

  • odaromatyzowane węglowodory Shellsol Reiniger – Cleaner – Entfetter – Universal – do zastosowań w myciu i odtłuszczaniu przemysłowym, przygotowaniu i obróbce powierzchni w remontach elektrycznych i elektroenergetycznych.
  • fluorowęglowodory 3M (bezemisyjne, bezpieczne dla wody, gleby, powietrza) do zastosowania w półhermetycznych myjniach przemysłowych z wykorzystaniem ultradźwięków
  • wodne środki myjące w postaci koncentratów
    – po rozcieńczeniu których przeznaczone są do mycia
    i odtłuszczania powierzchni detali w urządzeniach ultradźwiękowych jedno- i wielokomorowych,
    a także w liniach myjących z automatycznym transportem koszy technologicznych
  • środki antykorozyjne typu antykor, inhibitory korozji dozowane są w procesach ochrony antykorozyjnej.

Castor dysponuje specjalistycznym laboratorium, w którym przeprowadzane są liczne analizy czystości zgodne z normą VDA 19. Dodatkowo przebieg analiz jest ustandaryzowany
i dostosowany do indywidualnych wymagań klienta. Potencjałem naszej firmy jest profesjonalny zespół inżynierów, techników oraz wyspecjalizowanych pracowników pionu produkcyjno-serwisowego.
Nasze biuro projektowe dopasowuje technologię mycia
i odtłuszczania do indywidualnych potrzeb kontrahentów.

Możliwa jest również realizacja zamówień na niestandardowe urządzenia myjące.

Oferta obejmuje różnego rodzaju środki czyszczące: koncentraty, płyny rozpuszczalnikowe, środki chemiczne przeznaczone są do mycia / odtłuszczania detali przemysłowych, czyszczenia zabrudzonych i zatłuszczonych powierzchni metalowych, ochrony antykorozyjnej, pasywowania powierzchni.

Wraz z szybkim rozwojem różnych gałęzi przemysłu jakość wykonania podzespołów staje się najważniejsza. Co za tym idzie analiza czystości w procesie mycia przemysłowego nabiera innego znaczenia.

Stosujemy uniwersalne płyny myjące:

o dużej skuteczności czyszczenia przy doskonałej penetracji, zapewniające dokładne usuwanie zabrudzeń ze ślepych otworów i szczelin o dużej trwałości kąpieli (zdolność przyjmowania zabrudzeń) do 500 g/l oleju lub tłuszczu o niewielkim zużyciu środka czyszczącego niezależnie od rodzaju zabrudzeń i czyszczonej powierzchni całkowicie usuwające oleje, smary, pigmenty, barwniki, wióry itp. z czyszczonej powierzchni bezpieczny w zetknięciu z większością tworzyw, gum i materiałów konstrukcyjnych w procesie czyszczenia i otłuszczania spełniające wszystkie wymagania dotyczące czyszczenia przed: montażem, klejeniem, składowaniem, lakierowaniem, nakładaniem powłok w galwanotechnice oraz innymi odpowiedzialnymi obróbkami szeroka gama różnorodnych płynów odtłuszczających, pozwala na dobór najodpowiedniejszego produktu dla konkretnych potrzeb.

Bezpieczeństwo pracy

Gwarancją pełnego bezpieczeństwa przy stosowaniu płynów węglowodorowych jest ich wysoka temp.zapłonu, (III klasa palności), niska lotność oraz duża energia potrzebna do zainicjowania zapalenia. Z wyżej wymienionych powodów nie ma konieczności stosowania urządzeń myjących w wykonaniu Ex oraz specjalnych systemów wentylacji.

Każdy z oferowanych produktów zawiera pełną gamę dodatków gwarantujących ochronę czyszczonej powierzchni przed procesami korozyjnymi.
Specyficzne własności fizyczne pozwalają na całkowite usunięcie wody i wilgoci z elementów poddawanych odtłuszczaniu.

Czyste środowisko

Środki nie zawierają substancji chlorowcopochodnych niszczących warstwę ozonu stratosferycznego oraz pogłębiających efekt cieplarniany, wg prawodawstwa europejskiego należą do związków o pomijalnym wpływie na faunę wodną. Stosując jakikolwiek płyn myjący, już dziś warto pomyśleć o środowisku, w którym będą żyły nasze dzieci.

Wysoką higienę pracy

Środki nie zawierają związków chlorowanych i aromatycznych, nie zawierają substancji drażniących, żrących itp.
zalecane najwyższe dopuszczalne stężenie szkodliwych par i gazów w powietrzu na poziomie 350 ppm (tj. 2000 mg/m3)
Brak problemu z odpadami

Zużyte substancje są bardzo łatwe w recyklingu (destylacja, odsprzedaż do skupu olejów przepracowanych, spalanie w instalacjach olejowych).
Pełną gwarancją dla użytkownika jest deklaracja odbioru zużytych produktów, przez autoryzowanego dystrybutora.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.